Calendar of actions

march 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jubileuszowy 100.000 wyłącznik powietrzny opuścił OEZ

oez.png W pierwszej połowie października 2012r. firmę OEZ opuściło już 100-tysięczne wykonanie wyłącznika powietrznego. Z Letohradu urządzenia te wysyłane są do sieci handlowych na całym świecie pod oznakowaniem „Sentron“ i „Arion“. Wykonanie jubileuszowe otrzyma klient Siemens z Santiago w Chile.

Każde urządzenie jest oryginałem

Produkcja wyłączników powietrznych specyficzna jest w tym, że nie są one produkowane na magazyn, ale wyłącznie na podstawie dokładnie skonfigurowanego zamówienia. Rozwiązanie techniczne wyłączników powietrznych pozwala wyprodukować nawet 1024 typów w różny sposób skonfigurowanych urządzeń.

W Letohradzie produkcją wyłączników powietrznych zajmuje się 150 pracowników pracujących zazwyczaj na dwie zmiany. Dwie trzecie przedstawiają pracownicy zawodów montażowych, jedną trzecią zaś pracownicy ds. zarządzania produkcją, jakością, pracownicy controllingu, logistyki, itp.

Urządzenia ekspediujemy natychmiast i bezpośrednio do klientów. Na terenie Europy zazwyczaj dystrybuowane są tirami, do bardziej odległych destynacji wysyłane są z lotniska w Norymberdze albo z portu w Hamburgu,“ wyjaśnia Jan Keprt, kierownik produkcji wyłączników powietrznych. Produkty z Letohradu pełnią swe zadania na Filipinach, w Singapurze, Tajlandii, Omanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Republice Południowej Afryki, Brazylii, Chile, Peru, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Rosji i w kolejnych kilkudziesięciu państwach włącznie całej Europy.

Celem jest "know-how"

W ramach grupy Siemens jesteśmy jedynym producentem wyłączników powietrznych w Europie. Naszym celem jest, by w przyszłości OEZ był nie tylko producentem tych urządzeń, ale posiadał również know-how,“ podkreśla Roman Schiffer, Dyrektor Generalny OEZ s.r.o.

Wyłączniki powietrzne przeznaczone są do zabezpieczenia i niezbyt częstego włączania urządzeń elektrycznych nawet do 6300 A. Dzięki swej wytrzymałej budowie z łatwością nadają się do dużych mocy. Wyposażone są w cały szereg urządzeń blokujących i to nie tylko do zabezpieczenia przed niepożądaną manipulacją, ale również do ochrony pracowników obsługi i konserwacji. Wyłączniki oferują szeroki zakres wyzwalaczy nadprądowych i akcesoriów. Dlatego swe zastosowanie znajdą w skomplikowanych procesach, przede wszystkim w przemyśle lub energetyce.

Portfolio OEZ zawiera szeroki asortyment urządzeń przeznaczonych do zabezpieczenia obwodów i urządzeń niskiego napięcia, które produkowane są obecnie w Letohradzie, w Žamberku i od zeszłego roku także w miejscowości Králíky. Produkcja zawiera urządzenia modułowe, wyłączniki kompaktowe, systemy bezpiecznikowe albo rozdzielnice i szafy rozdzielcze.

Pracownicy OEZ obecnie biorą udział w całoświatowych projektach rozwojowych Siemens. W związku z tym w bieżącym roku rozpoczęto poszerzanie placówki badawczej kosztujące 1,2 miliona EUR.

Photo