Calendar of actions

january 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Nowa rodzina wyłączników powietrznych ARION WL , do 6300A

Pozwólcie nam zaprezentować nową rodzinę wyłączników powietrznych ARION WL, o prądach znamionowych od 630 do 6300 A, zastępującą starą rodzinę ARION.

Nowa rodzina wyłączników ARION WL zawiera szereg zmian konstrukcyjnych ułatwiających ich eksploatację. Projektanci zaś, dostają uniwersalne urządzenie oferujące szeroki wachlarz zastosowań dzięki nowej linii elektronicznych przekaźników o różnorodnych funkcjach zabezpieczeniowych oraz wysokiej wytrzymałości zwarciowej wyłącznika.

Przyglądając się zmianom, największą z nich jest nowa linia elektronicznych zabezpieczeń o poszerzonym programie funkcji zabezpieczeniowych oraz zmienionej aranżacji panelu sterującego. Obecnie dostępny jest pełen wybór przekaźników, od najprostszego aż po model wyposażony w wielostopniowe zabezpieczenie oraz graficzny wyświetlacz. Prawidłowe działanie przekaźnika zapewnia mikroprocesor, dzięki czemu urządzanie to charakteryzuje duża elastyczność w działaniu, np. regulacja prądu roboczego zakresie od 0 do 60% a kształt krzywych wyłączania dobierany jest za pomocą przełączników obrotowych. Standardowe wyposażenie wyłącznika stanowi przekaźnik typu ETU25B – jeden z prostszych, z częściowo selektywnym członem nadprądowym, znajdujący zastosowanie w 80% najczęściej spotykanych aplikacji. Wyłączniki ARION najczęściej pracują w układach kaskadowych, jako że przeznaczone są o układów o większych wymaganiach (wysokie wartości prądów roboczych, zwarciowych), zwykle nie spełnianych przez wyłączniki kompaktowe.

Z wyjątkiem najprostszego przekaźnika ETU15B, wszystkie pozostałe wyposażone są w przycisk komunikacyjny, po przyciśnięciu którego przekaźnik sygnalizuje przyczyną otwarcia awaryjnego a dokładnie który z członów zabezpieczeniowych (LSIG) wygenerował sygnał do wyzwalacza otwierającego. Po usunięciu przyczyny awarii, przed zamknięciem, operator musi dokonać wyzerowania sygnału blokującego powtórne załączenie poprzez naciśnięcie przycisku RESET, zlokalizowanego na w górnej części panelu sterującego przekaźnika. Zabezpieczenie wyposażone jest w tzw. zworę prądu znamionowego. Umieszczona w odpowiednim gnieździe umożliwia poszerzenie zakresu regulacji prądu roboczego zabezpieczenia do ok. 94%.Uwagę zwraca też wygląd panelu czołowego wyłącznika.

Zintegrowana dźwignia mechanizmu posuwu wyłącznika w podstawie, piktogramy ilustrujące zasady obsługi wyłącznika, wszystko to bardzo ładnie komponuje się w całość. Inne zmiany konstrukcyjne to np. uproszczony sposób mocowania dodatkowych wyzwalaczy. Warto też wspomnieć o parametrach elektrycznych… Wyłącznik oferowany jest w trzech klasach zdolności łączeniowej, N,S oraz H. Seria H charakteryzuje największa zdolność łączeniowa wynosząca do 100kA przy 400V.

Modułowość była wiodącą zasadą podczas konstruowania wyłącznika, dlatego też większość osprzętu dodatkowego (wyzwalacze dodatkowe, styki pomocnicze, napędy silnikowe, osprzęt do wykonania wysuwnego wyłącznika), jest dostępna dla wszystkich wielkości wyłącznika a przyłącza można dowolnie w ramach dostępnych typów wymieniać tak w wykonaniu stałym jak i wysuwnym.